Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

چگونه عکس های شگفت انگیزی با گوشی هوشمند خود بگیریم

۲۹ مهر ۱۳۹۷
بدون نظر


چگونه عکس های شگفت انگیزی با گوشی هوشمند خود بگیریم

هم رسان: گوشی های هوشمند امروزی می توانند عکس های با کیفیت تری نسبت به دوربین ها کلاسیک بگیرند، به همین دلیل است که تولید این دسته از دوربین ها در این سالها کاهش پیدا کرده است و تولید کنندگان رو به تولید دوربین های DSLR آورده اند.


بهترین گوشی های هوشمند دارای سنسورهایی هستند که با دوربین های سطح بالا برابری می نمایند، در حالیکه دارای چیپست های سریعتر و همچنین سیستم عامل قویتری می باشند و این باعث میشود تا پردازش عکس ها سریعتر اتفاق بیوفتد.
اما این بدان معنا نیست که شما می توانید عکس هایی که گرفته اید همانند عکس های یک خبر نگار می باشد. چند چیز ساده که می توانید آن را انجام دهید که باعث می شود به طور چشمگیری عکاسی با گوشی هوشمند را بهبود بخشد. اینکه آیا عکس گرفتن از منظره در یک روز تعطیل و یا یک عکس سلفی بهتری برای اینستاگرام ، در اینجا ما چند ترفند برای کمک به شما در رابطه با کار کردن دوربین گوشی هوشمند به شما خواهیم گفت.

قانون سوم را بررسی نمایید
قانون سوم یک اصل اساسی در ترکیب عکس برداری می باشد، که یادگیری و پیاده سازی آن بسیار ساده می باشد.
وقتیکه یک عکسی را می گیرید، تصور کنید که صحنه را به سه قسمت تقسیم می نمایید، به دو صورت عمودی و افقی. سعی کنید سوژه و نقاط دیگری که علاقمند به انها هستید در قسمت های مختلف این خطوط از قانون سوم قرار گیرند.

خیلی از گوشی های هوشمند این اجازه را به شما می دهند تا از این امکان استفاده نمایید، که به شما به ساختن یک تصویر عالی کمک می نماید. با استفاده از این ویژگی از عکس برداری به صورت یک آماتور جلوگیری می کند، کنوانسیون های ترکیبی دیگری نیز وجود دارد که شما می توانید از آن استفاده نمایید اما استفاده از قانون سوم راه ساده برای تفکر درباره ترکیب عکس ها ساده می نماید.

یک زاویه جدید را امتحان کنید
یکی از بهترین روش ها برای جدا شدن از عکس برداری سست و بی روح ، با موبایل یا دیگر وسایل، این است که موبایل خود را نگهدارید و دکمه دوربین را فشار دهید. شما می توانید همیشه موقعیت خود را تغییر دهید، گوشی خود را پایین بیاورید و یا بالا نگهدارید و یک زاویه جدید پیدا نمایید. همانطور که به شما یادآوری می کنیم که چطور زانوهایتان جیرجیر می کند، این یک راه بسیار عالی برای گرفتن یک عکس فوق العاده از ساختمانهای یک شهر می باشد.
همانند قانون سوم این یک قاعده برای استفاده از دوربین بیک گوشی هوشمند یا یک دوربین DSLR می باشد.

از حالت HDR برای تصاویر غروب خورشید استفاده کنید
صحنه های طلوع و غروب خورشید برای عکس برداری بسیار جذاب هستند. اما این صحنه ها یک چالش بزرگ برای دوربین است، به این دلیل که تفاوت شدیدی بین سطوح نور و تاریک ترین قسمت تصویر وجود دارد. قسمت های نارنجی ، قرمز و زرد در آسما بسیار روشن هستند ، اما پیش زمینه اغلب تیره می باشد.

اگر تلفن شما دارای حالت HDR می باشد، آن را فعال نمایید و حالت خودکار را خاموش کنید، و مطمئن شوید که از تمامی قدرت پویایی آن استفاده می نمایید. گوشی های اندروید One ، گوشی Google Pixel 3 ، دارای گزینه HDR+ بوده، که از توانایی های گوگل AL برای ساخت یک عکس از چندین عکس استفاده می نمایدکه هر کدام از آن عکس ها در حالت های مختلف گرفته می شود.
به این معناست که جزئیات زیادی  در تاریک ترین قسمت های یک عکس وجود دارد، که باعث می شود عکس های خیره کننده ای ایجاد نماید.

حالت تنظیم دستی را امتحان کنید
گوشی های زیادی در حال حاضر امکان تنظیم دستی برای عکس برداری را به شما می دهند که به شما این اجازه را می دهد تا کنترل بیشتری بر تصاویر داشته باشید. نور دهی، تعادل رنگی، حساسیت ISO و فوکوس دستی را معمولا شما می توانید تنظیم نمایید.
سه حالت وجود دارد که برای شما بسیار کاربردی می باشد. اولی، استفاده از فوکوس دستی که به شما می دهد که سوژه خود را که به لنز نزدیکتر است انتخاب نمایید. فوکوس اتوماتیک بر روی گوشی های هوشمند اغلب با اشیاء نردیکتر درگیر است، بنابراین فوکوس دستی این امکان را به شما می دهد که بهترین گزینه را انتخاب کنید و عکس های بهتری بگیرید.

دومی، شما می توانید سرعت شاتر عکس برداری را آرامتر نمایید تا عکس هایی با نور کم بهتری بگیرید. نگهداشتن شاتر برای زمان بیشتر این اجازه را می دهد تا نور بیشتر به لنز برسد. اگر گوشی شما یک دوربین نگهدارانده دارد، می توانید شاتر را تا حداکثر یک چهارم ثانیه نگهداریدتا تصاویر شارپ تری بگیرید.
از یک سه پایه استفاده کنید . یک مکانی را پیدا کنید که آن را در آنجا قرار دهید که اغلب می توانید زمان عکس برداری را تا ۳۰ ثانیه هم تنظیم نمایید، که این کار باعث می شود حتی در شب نیز عکس هایی همانند DSLR ها داشته باشید. اگر می خواهید در یک روز روشن عکس برداری نمایید و ممکن است بخواهید در هنگان راه رفتن عکس برداری نمایید، بهتر است به صورت دستی سرعت شاتر را افزایش دهید تا مطمئن شوید تا عکسی که گرفتید تار نیست.
در نهایت، ویژگی ISO . این گزینه حساسیت سنسور را کنترل می نماید. وقتیکه به صورت خودکار می باشد. حساسیت ISO بسته به میزان نور افزایش یا کاهش میابد. در حالیکه برخی از عکاسان حرفه ای با استفاده از ISO بالا برای عکس برداری نزدیک استفاده می نمایند، عکس هایی که با دوربین گوشی گرفته میشود بهتر است از ISO با کمترین حد استفاده شود. پردازش گوشی با ISO بالا نتایج عکس برداری به ندرت زیبا می شود.

از حالت تاری  زمینه استفاده کنید
اگر شما از گوشی هایی استفاده می کنید که دارای دوربین های چندگانه در پشت گوشی می باشند، ممکن است یک حالت بوکه یا زمینه تار داشته باشند. این حالت به شما کمک می کند یه یک عکس با عمق ایجاد کنید و اجازه می دهد که دوربین بین پیش زمینه و پس زمینه تمایز قائل شود.

نتیجه عکس همانند یک عکس گرفته شده توسط دوربین های DSLR  با یک دیافراگم بسیار وسیع می باشد. بیشتر گوی ها بدون کمک گرفتن از نرم افزار ها قادر به انجام این کار نیستند. حتی بهترین گوشی های هوشمند نیز هنوز سنسور و لنز نسبتا کوچکی دارند. حتی با لنز هایی با دیافراگگ بزرگ گوشی های هوشمند، اندازه دیافراگم واقعی کوچک است. در این صورت زمانی پس زمینه تار خواهد بود که جسم به دوربین بسیار نزدیک باشد.
برای دریافت بهترین نتیجه، افراد معمولا باید حدود ۱٫۵ متر فاصله داشته باشند، بنابراین  فاصله بین پس زمینه و پیش زمینه تفاوت زیادی ایجاد می نماید.

مدیریت فوکوس و قرار گرفتن در معرض دید
حتی هنگام عکس برداری در حالت خودکار؛ تلفن شما همچنان این اجازه را به شما می دهد تا بر روی مهمترین عناصر از تصاویر خود کنترل داشته باشید. شماره یک فوکوس است. اگر شما بخواهید از یک چشم انداز بسیار دور عکسی بگیرید، نیازی نیست که نگران فوکوس باشید، به این دلیل که خود گوشی به طور طبیعی از گزینه فوکس infinity استفاده می کند.
به هر حال، نقطه کانونی نه تنهای فوکوس را تحت تاثیر قرار می دهد، بلکه بر روی نوردهی نیز تاثیر می گذارد. اکثر گوشی ها روشنایی تصویر را تغییر می دهد تا مطمئن شوید تا موضوع انتخاب شده روشن و واضح می باشد. بیشتر دیده شدن چیزی می باشد که شما باید به دنبال آن باشید، به ویژه اگر شما از گوشی استفاده می کنید که پردازش مناسبی بر روی عکس ندارد و یا HDR ندارد. این موردی است که برخی از قسمت های یک عکس به بلوک های سفید تبدیل می شوند، به این دلیل است که برخی از قسمت های سنسور نور زیادی دریافت کرده است.
بیشتر گوشی های به شما این امکان را می دهد تا پیش نمایشی از تصویر را مشاهده نمایید، اگرجه در بعضی مواقع نتایج بهتر است. اما برای رفع این مشکل چه کاری باید انجام دهیم؟
برخی از حالت های اتوماتیک به شما این اجازه را  می دهد تا نقاط مختلفی را برای فکوس و در معرض قرار گرفتن را به نگه داشتن انگشت بر روی صفحه و کشیدن انگشت آن را انتخاب نمایید. در دوربین های پیشرفته تر، دیگر نیازی نیست که نگران این موارد باشید.

 

نوشته چگونه عکس های شگفت انگیزی با گوشی هوشمند خود بگیریم اولین بار در هم رسان پدیدار شد.


لینک کوتاه مطلب

http://safiremeshkin.ir/?p=593

برچسب ها

مطالب مشابه