تازه ها

1396-07-03 09:16
رئیس اداره تبلیغات اسلامی مشگین‌شهر گفت: روز عاشورا در 200 نقطه از شهرستان مراسم شبیه خوانی برگزار می‌شود و در اکثر مساجد نیز به یاد نماز سیدسالار شهیدان نماز ظهر عاشورا اقامه می‌شود.

حجت الاسلام یدالله نعمتی رئیس اداره تبلیغات اسلامی مشگین‌شهر در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی سفیرمشکین ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله حسین (ع) گفت: واقعه بزرگ عاشورا درس بزرگی برای تمامی انسان‌های جهان از جمله جوانان و نوجوانان محسوب می‌شود که در عصر امروز و با تأسی از راه و پیام عاشورا جوانانی همچون شهید حججی با رشادت تمام در  جهت دفاع از حرم وارد میدان شده و در راستای رسیدن به اهداف والای خود جانفشانی کرده است.

 

وی افزود: چنین جوانانی با رشادت‌های خود تعصب افراد را نسبت به مکتب اهل‌بیت(ع) را بیش از گذشته نشان داد چرا که اگر محرم و خون پاک امام حسین (ع) و ائمه اطهار (ع) نبود عزتی برای شیعیان حاصل نمی‌شد.

 

حجت الاسلام نعمتی گفت: هر سال با نزدیک شدن به ماه محرم شهر رنگ و بوی دیگری به خود می گیرد و مردم برای عزاداری سید و سالار شهیدان آماده می شوند و در این شهرستان نیز یک هفته قبل از آغاز  ماه محرم با اجرای برنامه شاخصی به استقبال ماه محرم رفتند.

 

وی خطر نشان کرد: ماه محرم، ماه عزاداری امام حسین(ع) و یاران باوفایش است و در این ماه همه ارادتمندان وارد میدان شده و همه جای شهر رنگ و بوی محرم به خود گرفته است و باز هم بار دیگر ماهی فرا می رسد که عاشقان سید الشهدا(ع) خالصانه عشق و ارادت خود را به اهل بیت(ع)نشان می دهند.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی مشگین‌شهر در تشریح برنامه‌های دهه اول ماه محرم گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام گرفته دستجات عزاداری در خیابان‌های اصلی شهر حضور یافته و تا روز تاسوعای حسینی به عزاداری می‌پردازند و در شب‌های ماه محرم در مساجد شهرستان با سخنرانی و مداحی به عزاداری پرداخته می‌شود.

 

وی ادامه داد: در این شهرستان 400 مسجد وجود دارد که در اکثر مساجد مراسمات عزاداری برپا می‌شود و در مرکز شهرستان نیز از 35 مسجد فعال 20 مسجد طبق برنامه در خیابان اصلی شهر حضور می‌یابند.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی مشگین‌شهر افزود: در هشتم محرم دستجات عزاداری به صورت متحد الشکل در خیابان‌های اصلی شهر حاضر شده و در قالب اجتماع بزرگ عاشورائیان به عزاداری پرداخته می‌شود.

 

وی ادامه داد: در روز تاسوعا نیز در میدان آزادی جایگاهی پیش بینی شده که دستجات عزاداری و عزاداران حسینی به نوبت از این جایگاه استفاده می‌کنند.

 

حجت الاسلام نعمتی تاکید کرد: روز عاشورا در 200 نقطه از شهرستان مراسم شبیه خوانی برگزار می‌شود و در اکثر مساجد به یاد نماز سیدسالار شهیدان نماز ظهر عاشورا برگزار و در مرکز شهر نیز در میدان آزادی نماز ظهر عاشورا به امامت امام جمعه شهرستان برگزار می‌شود.

 

وی تصریح کرد: مهمترین هدف قیام امام حسین (ع) اقامه و حفظ ارزش‌های راستین دین اسلام بود و مهم‌ترین پیام نماز امام حسین(ع) در ظهر عاشورا به این معناست که هیچ عاملی نمی‌تواند مانع اقامه نماز شود، حتی بزرگترین واقعه و حادثه زندگی نباید موجب فاصله افتادن نماز از وقت شود.

 

وی ادامه داد: زنده نگه داشتن دین اسلام و احیای تمام ارزش‌های والای الهی و انسانی یکی از مهم‌ترین پیام‌های نماز ظهر عاشورای حسینی است که باید مساجد در برگزاری هرچه باشکوه‌تر نماز ظهر عاشورا همت کنند.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.