تازه ها

1396-07-10 12:56
مصداق "ظلم" در تصميمات و اقدامات و رفتار سياسي مكلف بسيار حائز اهميت است لذا كسي كه در انتخابات يك راي مي دهد يا يك نفر ديگر را براي دادن راي به يك داوطلب متقاعد مي كند، عملش مي تواند تجلي "عدل" يا مصداق "ظلم" باشد!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیرمشکین، محوري ترين انگيزه و هدف حضرت اباعبدالله حسين (ع) در روز عاشورا كه با تمام وجود براي آن قيام كرد مقابله با "ظلم" بود.

 

موثرترين پيام و الهامي كه پيروان و عزاداران و سينه زنان حضرت سيدالشهدا مي توانند از عاشورا بگيرند مقابله با "ظلم" است اينكه مكلف نه خود ظلم كند و نه زمينه ساز ظلم شود و نه ظلم را بپذيرد.

 

صد البته ظلم حكومت ظالم و حاكميت ظالمانه  كه در عصر امام حسين (ع) در خلافت غاصبانه يزيد ابن معاويه تجسم يافته بود يكي از مصاديق ظلم است، لذا ظلم در ابعاد اجتماعي و اقتصادي و فرهنگي و مديريتي و  خانوادگي و حتي فردي و انفسي نيز مصداق دارد، بنابراين نمي شود ما در ابعاد مديريتي ،اجتماعي و سياسي و فردي مداوم مرتكب وجوهي از ظلم بشويم و مدعي الهام گيري و پايبندي به منش حضرت حسين ابن علي (ع) و عاشورا باشيم!

 

در متون ديني و ادبيات زبان عربي  «ظلم، به معني تصرف در ملك غير و از حدّ گذشتن بكار رفته است» و در برخي منابع نيز "قرار دادن شئ در جا و موضع غير" و..،

به اين معنا، مفهوم و مصداق "ظلم" در تصميمات و اقدامات و رفتار سياسي مكلف بسيار حائز اهميت و تعيين كننده است به طور مثال، قطعا كسي كه در انتخابات يك راي مي دهد يا يك نفر ديگر را براي دادن راي به يك داوطلب متقاعد مي كند، عملش مي تواند تجلي "عدل" يا مصداق "ظلم" باشد!

 

مي خواهم با اين مقدمه به همه عناصري كه با گرايش "راست خوري" و "چپ خوري"و "حزب باد خوري"،  كه در انتخابات مجلس سال ٩٤ ،براي مقابله با يك سياستمدار خلاق در سطح ملي يعني اقاي محمود عباس زاده مشكيني، تمام اختلافات ظاهري خود را كنار گذاشته و زير يك بيرق جمع شدند كه  بيرق دار مشخص،  در كرسي تعيين كننده ترين نهاد تصميم گيري و نظارتي كشور يعني مجلس شوراي اسلامي جلوس كند، چند تا نكته عرض كنم:

همين عناصر، احتمالا اين روزها با شركت در مجالس تعزيه امام آزادگان و مظلومان با هر نيتي شركت مي كنند و به سر و سينه مي زنند و برخي هم شبيه خواني مي كنند...،

 

عالي جنابان محترم! اقايان زيد، عمر، علي، ولي، جفر، دكتر، مهندس ، روشنفكر، حزبي ، غير حزبي ، دبير، كارمند، بازنشسته ، خيِّرنماي محترم ، مدير عامل صنعت و كشت،  مدير استاني ، شهرستاني ، مسئول،  رسانه دار، پول دار ... !

و بالاخره تمام حضراتي كه در انتخابات ٩٤ سرنشين يك واگن بوديد كه دسته و فرمان آن در دست باكفايت دكترِدكترها بود !

....با شما هستم، بله با شما!

با شما نيز هستم! فقراي فكري معدودي كه احتمالا  مرجع فكري تان همان حضرات هستند!

با شما هستم هم ولايتي هاي فلان فلان زاده!

راستي الان بعد نزديك دوسال با چه رويي در مجالس امام ازادگان حضور پيدا مي‌كنيد؟

واقعا شماها چه نسبتي با روش و منش و سيره و راه و هدف حضرت اباعبدالله(ع) داريد؟

راستي اگر انتخاب عاشوراي ٦١ هجري قمري بود  به كدام طرف راي مي داديد؟

ظلم ستيز هستيد؟ يا كيسه هاي زر و وعده گندم راي نمي تواند شما ها را از راه بدر كند؟

 

شماها امروز بين مردمي در مجالس سيدالشهدا شركت مي كنيد كه  گرفتار چنگال بي رحم فقر هستند،  از تبعيض مي نالند از فساد مي نالند، از جولان برادر فلان اقا و كارچاق كني ژن خوب به همان مسئول مي نالند، از پارتي بازي و فراموشي شايسته سالاري مي نالند!

 

در هر خانه چند جوان بيكار چشم به دست پدر پير خود دوخته است، سن ازدواجشان گذشته است، اعتياد ، بيكاري ، طلاق و ... سلامت و امنيت جامعه را تهديد مي كند...

محصولات كشاورزان و باغداران به ثمن بخس هم خريداري نمي شود، محيط زيست ما به سرعت تخريب مي شود و ...

 

حضرات محترم بياييد در همين مجالس به مردم توضيح دهيد واقعا وضعيت موجود،  نسبت به زمان نمايندگي وكيل قبلي چه تفاوتي كرده است ؟ انصافا پيشرفت كرده ايم يا پس رفت؟

 

به مردم توضيح دهيد كه ثمره انتخابتان در عرصه اقتصاد شهرستان چيست؟ در عرصه فرهنگ، در صنعت، در كشاورزي، در اخلاق، در مديريت كشور، در استان و ... چيست؟

بگوييد دستاورد انتخابتان در بعد كلان، قانونگذاري و نظارت و غيره چيست؟

آيا در كمي ها و كاستي ها و مظالم و بدبختي ها كه بر نتيجه انتخاب و تصميم تان احساس شراكت و مسئوليت مي كنيد؟

جماعت عاجز جاه طلب معلق حق دارد از يك پل معلق آويزان شود!

بگذار در كشورم دولت محترم از برجام اويزان شود و مجلس هم پل معلق!

 

كاش به جاي فرغون  بر فرعون نفس خود سوار مي شديد، كاش دسته و فرمان مركب خود را به دست انصاف مي داديد ...

امروز گريه كنيد ولي نه براي سرورآزادگان بلكه براي حال خود گريه كنيد!

 

عالي جنابان! آيا مي دانيد امام حسين (ع ) روز عاشورا صراحتا به اطرافيان خود فرمود هر كس حق الناسي بر گردن دارد قافله را ترك كند؟

آيا حق الناسي بر گردن خود احساس نمي كنيد؟

واقعا مشكل و مسئله شما با فرزند برومند اين مردم يعني اقاي محمود عباس زاده مشكيني چه بود؟

راستي زندگي و ماهيت و فكر كدام يك از گزينه هاي عاشوراي مشكين شهر سال ٩٤ به منش و فكر دوستاران حضرت اباعبدالله نزديك بود؟

اگر منش و آثار وجودي مشكيني به يزيدي‌ها نزديك بود چرا جبهه يزيدي‌هاي زمان يعني امريكا و اسرائيل و حاميان داعش او را تحريم كرده اند؟

 آيا با او مشكل داشتيد يا با خودتان؟

آيا با او مشكل داشتيد يا با آينده شكوفاي منطقه؟

عالي جنابان محترم! شما بايد گريه كنيد! اما به حال خود! بدانيد تقصيرتان با دادن نذري هاي چند ميليوني به هيئت ها پاك نمي شود اگر اينگونه بود سفارت انگليس هم به برخي هيئت ها در عصر مشروطه اش نذري داده است و صد البته هيئت هاي اين شهر قابل معامله نيستند!

 

شما گريه كنيد كه سخت به بدان محتاجيد ...

شهريار جمهري مشکینی

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه‌ها
بسیار جسورانه وصادقانه است ،شینده ام در همان اوایل انقلاب برخی از همین گروه مورد خطاب این نوشته ،گله ای از گوسفندان یکی از خوانین آن زمان را در منطقه ارشق ودر نزدیکی روستای گده کهریز به نام انقلاب مصادره کرده ودرتهران فروخته اند همان هایی که که ادعا می کنند در اوایل انقلاب در مدارس منطقه درس دین تدریس می کرده اند همان هایی که بدون بلیط سوار قطار انقلاب شدند وادعا انقلابی بودن می کنند واکنون بیش از سی وپنج سال است که بر کرسی هایی چنبره زده اند که هیج گونه مثمر ثمر نبوده اند وفقط به لطف حلقه خاص خودشان مدیر شده اند این سوداگران اگر ضرورتی پیش آید حتی ممکن است از همه شرف خود نیز بگذرند دزدی آراء مردم ودست یازیدن به افکار پاک مردم وتخریب فرزندان سالم وتوانمند این سرزمین که جای خود دارد،اینان همان هایی هستند که بعد از گرفتن چهار صد پانصد میلیون تومان در بعد از انتخابات رفتند پی کار خود وهیچ سهمی از قدرت برای هم ولایتی های خود ویا خودشان طلب نکردندواین نشان دادکه مزدوری بودند که مزد شان را پیش پیش گرفته بودند،سخن گفتن از ساحت مقدس امام حسین (ع)واهداف قیام آنحضرت با این جماعت که همه چیز را منعفت وسود می دانندچونان سخن گفتن با کوران وکران است
باسلام.جناب جمهري انقد از اين نيروي هاله نوري طرفداري بكنيد تا در راهش جان فدا كنيد ولي بدانيد عمرا اين هاله نوري از مشكين شهر راي بياره.چه بخواهيد چه نخواهيد دكتر ملكي نماينده خلف و شايسته اين شهر ميباشد.باتشكر
باسلام. متاسفانه هنوز در منطقه ما منفعت گرایی، ستادگرایی و خویشاوندگرایی حرف اول و آخر را می زند. برای مثال در همین اواخر انتخاب(بخوانیدانتساب) شهردار ... بر اساس ملاحظات انتخاباتی و ستادگرایی بود. بنده هم همچون نویسنده مقاله معتقدم با انتخاب درست، نام مشکین شهر می توانست همه توجهات را بخود جلب کند حتی بالاتر از تبریز. با افراد متوسط الحال به هیچ جا نخواهیم رسید.
ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.