تازه ها

1396-07-18 12:29
مدیر آموزش و پرورش مشگین‌شهر گفت: از 50 فضای آموزشی در مرکز شهر 20 واحد تخریبی بوده و با حداقل شرایط مورد استفاده قرار گرفته است.

رضا نوری‌زاده مدیر آموزش و پرورش مشگین‌شهر در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی سفیرمشکین با اشاره به آمار ورودی و خروجی مدارس در منطقه مشگین‌شهر گفت: در سال جاری بیش از دو هزار دانش آموز برای اولین بار وارد مدرسه شده و در مقابل بیش از یک هزار دانش آموز دوره متوسطه را به پایان رسانده و از مجموعه آموزش و پرورش فارغ التحصیل شده است.

 

وی افزود: در حال حاضر بالغ بر 21 هزار دانش آموز در این منطقه مشغول به تحصیل هستند که در ورودی سال جاری نسبت به سال گذشته نزدیک به یک هزار نفر افزایش یافته و این امر نشان از آغاز افزایش دانش آموزان در مدارس است.

 

نوری زاده با اشاره به رشته‌های تحصیلی مورد استقبال دانش آموزان گفت: دانش آموزان در دوره متوسطه برای رشته‌های تجربی، انسانی، فنی و ریاضی به ترتیب بیشترین استقبال را دارند که در سال جاری از طرف وزارت آموزش و پرورش برنامه هدایت تحصیلی به صورت علمی پیش بینی شده و برای تحقق این امر مهم مشاورین از مقطع دوم به اول متوسطه به منظور ارائه مشاوره تحصیلی در انتخاب رشته انتقال یافته است تا دانش آموزان را براساس امتیاز و علاقه در رشته‌های مورد نظر هدایت کنند تا توسعه رشته‌های تحصیلی به صورت متوازن انجام گیرد.

 

وی در خصوص قبولین دانشگاهی گفت: دانش آموزان بعد از فارغ التحصیلی از آموزش و پروش خارج و وارد مقاطع تحصیلی بالاتر می‌شود به طوری که از بین 1164 فارغ التحصیل در سال جاری علاوه بر دانشگاه‌های غیر دولتی 36 نفر از طریق کنکور سراسری در رشته پزشکی پذیرفته شده‌اند که این آمار در تاریخ آموزش و پرورش مشگین‌شهر بی سابقه است.

 

وی ادامه داد: بالغ بر 320 نفر دیگر نیز در دانشگاه‌های دولتی و در رشته‌های مهندسی، علوم قضایی، فرهنگیان و ... پذیرفته شده است.

 

مدیر آموزش و پرورش مشگین‌شهر در خصوص وضعیت مدارس منطقه مشگین‌شهر گفت: 239 مرکز آموزشی در این منطقه وجود دارد که 50 واحدآن در مرکز شهر  مورد استفاده قرار می‌گیرد و از این 50 واحد آموزشی 20 واحد همچون (حجاب، فروسی، شهریار، شهید نظرزاده، شهید مطهری، رجایی، شاهد، پروین اعتصامی و ... ) تخریبی بوده و با حداقل شرایط مورد استفاده قرار گرفته است.

 

وی در خصوص روش تدریس در مدارس گفت: کلیه تدریس‌ها در مدارس به صورت مدرن انجام می‌گیرد چرا که با تغییر در محتوای کتاب درسی،  برای فرهنگیان دوره آموزش ضمن خدمت برگزار می‌شود.

 

وی همچنین در خصوص هوشمند سازی مدارس منطقه گفت: در حال حاضر 50 درصد مدارس در حوزه شهری به صورت هوشمند برگزار و مدیریت می‌شود.

 

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها
لطفا اقاي مدير يه تعريفي از مدارس هوشمند بگيد و از 25 مدرسه كه به قول شما هوشمند!!!! هستن 5 تاشو نام ببريد؟ ميشه اسامي 36 نفر قبولي سال جاري!!! از رشته پزشكي رو با ذكر اسامي مدارسشون بگيد تا فرق مدارس مشخص بشه؟ لطفا يه آمار از ترك تحصيلان شهرمون بگيد و عللش با تشكر
ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.