تازه ها

1396-08-10 11:44
در مشگین‌شهر برخی مسئولان اجرایی و نظارتی شیوه خاصی به کار می‌برند که در نوع خود قابل توجه است و هر انچه که هرگز به جایی نرسید فریاد است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیرمشکین، اینکه رییس کمیسیون کشاورزی مجلس از کنار هزاران تن میوه سردرختی باد کرده در دست باغداران و عدم پرداخت پول گندم به کشاورزان رد می شود و با هدایت یک جریان خاص فقط از یک مرکز پرورشی ماهی بازدید می کند چندان تعجب آور نیست چون این اولین تبعیض نیست که در این سال‌های اخیر در حقّ مردم بیچاره و در مانده صورت می‌گیرد.

 

در این چهار پنج سال اخیر و در برخی از مقاطع و در بعضی گردهمایی‌ها از سوی مسئولان جملاتی بیان می شود که انسان احساس می‌کند مدینه فاضله ای برقرار شده است، آنجا که می گویند"پناه می برم به خدا از بستن دهان منتقدان" و یا آنجا بیان می‌دارند انتقاد را می‌پذیریم و صدها جمله قشنگ و اتوکشیده در باب انتقاد و تحمل منتقد جاری می سازند، ولی در عمل جز توهین و بی‌توجهی به انتقادات چیزی ملاحظه نمی شود.

 

در همین مشگین‌شهر مسئولان محترم اجرایی و نظارتی یک شیوه خاصی به کار می‌برند که این هم در نوع خود قابل توجه است، اینجا در مشگین‌شهر اگر چند نفر سرمایه دار و اعضای ستاد تبلیغاتی یک شخص و چند فرد سرمایه‌گذار که دارند از چند استخر و چند تیر و تخته و سیم میلیاردها تومان به جیب می زنند راضی باشند وقعی به نیازهای مردم و بیکاری جوانان بیکار و انتقاد منتقدان داده نمی‌شود، در اینجا یک نوع دیکتاتوری خاصی حاکم است که انسان احساس می‌کند نظام شاهی هنوز در این خطه زنده و جاری است.

 

در اینجا حتّی نهادهای نظارتی صلاحیت کسانی را تایید می‌کنند که روزگاری در بحبوحه پیروزی انقلاب اسلامی به نام انقلاب اموال و احشام روستاییان را به بهانه مبارزه با بیگ ها و خوانین چپاول کرده بودند و اکنون در کمال ناز و نعمت و قدرت به سر می برند.

 

در اینجا هیچ اشکالی ندارد همه فرصت‌ها سرمایه گذاری و همه جایگاه‌ها مدیریتی در اختیار یک گروه اندک و در گاهی موارد نیز در اختیار اقوام و آشنایان مقامات قرار گیرد.

 

در اینجا اگر بیست هکتار از زمین های متعلق به پروژه زمین گرمایی موییل به یکباره در اختیار یک فرد قرار گیرد و در آنجا مجتمعی گردشگری راه اندازی شود به جایی و کسی برنخواهد خورد.

 

دراینجا هیچ اشکالی ندارد که در اثر بی‌نظارتی مراکز بهداشتی و نظارتی نان نمکین به خُورد مردم داده شود.

 

در اینجا هیچ اشکالی ندارد که پروژه اتوبان مشگین شهر به اردبیل در خوابی زمستانی فرو رود و هیچ اشکالی ندارد که 54 درصد تصادفات و مرگ و میرهای ناشی از آن در همین محور مواصلاتی رخ دهد.

 

در اینجا هیچ اشکالی ندارد که شهردار سابق صدها تن آسفالت بی کیفیت را در کوچه ها و محل‌های خاصی هدر دهد و هیچ گوش شنوایی برای انتقادات وجود نداشته باشد.

 

در اینجا هیچ اشکالی وجود ندارد که یک شهرداری در زمان خود اقدام به هرس کردن درختان و یا قطع شاخه‌های خشکیده آنها بکند، تا در مواقع بحرانی مثل طوفان و یا بارش زیاد برف خساراتی به مردم و اموال آنها وارد نکند.

 

در اینجا هیچ سوالی از سوء مدیریت‌ها نمی‌شود.

 

در اینجا نباید به هیچ یک از عملکردها شک کرد و مثلاً نباید از درصد و کیفیت قیر موجود درآسفالت سوال کنی.

 

در اینجا اگر شهرداری بیخیال فضای سبز و درختان شد و فقط به ریختن آسفالت بی کیفیت "چهار ماه عمر نکن" در کوچه‌های افراد خاص پرداخت اشکالی وجود ندارد.

 

در این شهر اگر مسئول اجرایی آن در مورد انتخاباتی که هنوز برگزار نشده اظهار نظر کرد و مثلاً گفت که مردم به چه کسی رأی نخواهند داد مهندسی و غیب گویی نیست.

 

در اینجا تقوا کالایی است در دست برخی کوته نظران تا رقیب را با آن بکوبند و برای مقاصد آینده خود قدم بردارند.

 

و صدها اشکال دیگر ...

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.