تازه ها

1396-09-04 13:32
مدیر آموزش و پرورش مشگین‌شهر گفت: تعطیلی مدارس به بهانه‌های مختلف همچون بارش برف در طول سال موجب می‌شود دانش آموزان با افت تحصیلی شدید و پراکندگی شدید مواجه شوند و این امر با برنامه ریزی علمی کشور همخوانی ندارد لذا تحمل شرایط اقلیمی لازمه رشد جسمی و تربیت افراد بومی هر منطقه است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیرمشکین، از دیروز،  عصر جمعه با بارش برف در شهرستان مشگین‌شهر فصل زمستان به صورت رسمی از راه رسید و وضعیت معابر شهر نیز لغزنده شده و گاهاً شاهد تصادفاتی در داخل شهر به علت لغزندگی مسیرها بودیم لذا عوامل مربوطه شهرستان با نمک پاشی در تلاش برای بازگشایی معابر بودند تا مسیر بازگشایی شود اما نباید بازگشایی معابر تنها در نمک پاشی خلاصه شود بلکه لازم است مسئولان اقدامات دیگری نیز داشته باشند تا رفت و آمد برای عموم مردم روان شود و تصادفات رانندگی و تعطیلی مدارس به حداقل برسد.

 

بعد از بارش برف اولین چیزی که به ذهن خانواده‌ها می‌رسد وضعیت تعطیلی مدارس و دانش آموزانی است که فردا باید در مدارس حاضر شوند و این امر از دیشب در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شده تا اینکه مدیر آموزش و پرورش تحت فشار افکار عمومی قرار گرفته و به اجبار اقدام به تعطیلی مدارس کند.

 

رضا نوری‌زاده مدیر آموزش و پرورش مشگین‌شهر در خصوص تعطیلی مدارس در زمان بارش برف و برودت هوا در گفتگو با پایگاه خبری سفیرمشکین گفت: شرایط اقلیمی این منطقه ایجاب می‌کند تا در چنین شرایط آب و هوایی قرار بگیریم لذا باید فصل سرما و برف را تحمل کنیم و یا به جای تعطیلی مدارس راه چاره‌ای دیگر اندیشیده شود تا از تعطیلی مدارس که منجر به افت تحصیلی دانش آموزان می‌شود جلوگیری شود.

 

وی افزود:  برنامه ریزی علمی آموزش و پرورش برای یک دوره 9 ماهه برای دانش آموزان است اما در طول سال به دلایل مختلف همچون فصل امتحانات، ایام تعطیلات عید نوروزی، تعطیلات پایان هفته مدارس و ... دانش آموزان مجبور هستند به جای 270 روز دوره آموزشی تنها از 150 روز آن بهره مند شود و در فصول پاییز یا زمستان به خاطر بارش برف و برودت هوا و طوفان تعطیلی مدارس افزایش و زمان آموزش موثر کاهش یابد و این امر موجب می‌شود دانش آموزان با افت تحصیلی شدید مواجه شوند.

 

نوری‌زاده تاکید کرد: یکی از مشکلاتی که مسئولان و اصحاب رسانه  شهرستان با آن موجه هستند بخشی نگری است یعنی مسائل بخش خود را می‌بینند و مسائل سایر بخش‌ها را در کنار آن می‌بینند لذا لازم است با همکاری و همفکری یکدیگر شرایطی را ایجاد کنیم تا کمترین تعطیلی کلاس‌های درس در مدارس شاهد باشیم.

 

وی تصریح کرد: تعطیلی مدارس به بهانه‌های مختلف شاید در زمان تعطیلی خوشایند باشد اما در طول سال موجب می‌شود دانش آموزان با افت تحصیلی شدید و پراکندگی شدید مواجه شوند که این اقدام اصلا با برنامه ریزی علمی تدریس در کشور همخوان ندارد.

 

مدیر آموزش و پرورش مشگین‌شهر گفت: تعطیلی مدارس همسان با برخورداری شهرستان از اعتبارات ملی و استانی نیست که سعی کنیم از دیگر شهرهای استان عقب نمانیم.

 

وی ادامه داد:  سلامت دانش آموزان در اولویت اصلی و لازمه تحقق کیفیت آموزشی است اما تحمل شرایط اقلیمی به منظور انطباق با شرایط آب و هوایی و جغرافیایی لازمه رشد جسمی و تربیت افراد بومی هر منطقه است که مسئولان امر و خانواده‌ها باید به این امر مهم توجه داشته باشند تا شاهد افت تحصیلی به جهت محدودیت زمانی در تحقق اهداف سازمان در کتب درسی نباشیم.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه‌ها
ممنون آقاي رييس تا حالا نميدونستيم تعطيلي مدارس منجر به افت تحصيلي ميشه!!!!!
ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.