تازه ها

1396-09-13 20:35
نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی
معلولیت محدودیت نیست
فرمانداری دکترملکی نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی در این همایش باتبریک روز جهانی معلولان و هفته وحدت و بیان اهمیت و جایگاه معلولان در فعالیت های فرهنگی و اجتماعی گفت : پیشرفت های شگرف جهان کنونی حاصل فکر و اندیشه انسانهای خلاّق و خوش فکر است .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیرمشکین بمناسبت 12آذر روز جهانی معلولان همایش گرامیداشت معلولان در تالار اندیشه مشگین شهر برگزار شد .

 

دکترملکی نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی در این همایش باتبریک روز جهانی معلولان و هفته وحدت و بیان اهمیت و جایگاه معلولان در فعالیت های فرهنگی و اجتماعی گفت : پیشرفت های شگرف جهان کنونی حاصل فکر و اندیشه انسانهای خلاّق و خوش فکر است .

 

وی با اشاره به قابلیت های معلولان درحوزه های فرهنگی و هنری و زمینه های دیگر علوم خاطرنشان کرد : امروزه رشد و توسعه اقتصادی و رسیدن به بهره وری حاصل تفکر و اندیشه نخبگان بوده و داشتن معلولیت جسمی هیچ وقت مانع چنین پیشرفت هایی نشده است .

 

دکتر ملکی در بخش دیگر سخنان خود اظهار داشت : هستندانسانهایی که از نظر جسمی سالم ولی متاسفانه از نظرفکری در بن بست کامل بوده و نگرش و طرز تلقی این قسم از افراد هیچ سودی به جامعه نداشته بلکه مسیر توسعه جامعه را منحرف ساخته است .

 

نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از طرز تلقی برخی از افراد تصریح کرد : این گونه افراد فقط به دنبال خلق ناامیدی و ایجاد یأس و اختلاف افکنی در جامعه هستند که خوشبختانه مردم فهیم و قدرشناس شهرستان این گونه افراد را خوب می شناسند . دکترملکی در ادامه از تأمین اعتبار برای تکمیل ساختمان مرکز نگهداری معلولین خبرداد وبا اشاره به برنامه ششم توسعه فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی گفت : تسهیلات ارزان قیمت برای اشتغال زایی معلولان در قالب شرکت های تعاونی و اشتغال خانگی با رویکرد افزایش بهره وری این قشرعزیزدر نظرگرفته شده است .

 

در ادامه این همایش دکتر میرعلی رحیمی زاد فرماندار مشگین شهر از آماده بودن مسکن ویژه معلولان خبرداد وگفت : بزودی واحد های مسکونی معلولان در مشگین شهر تحویل داده خواهد شد . وی گفت : دولت امسال اعتبارات مناسبی برای حمایت از معلولان در نظر گرفته است . رحیمی زاد در جهت حمایت و اشتغال زایی معلولان  به ظرفیت عظیم خیّرین اشاره وگفت : مسولان بهزیستی باید از این ظرفیت استفاده و زمینه ی رشد و استعداد یابی معلولان را فراهم نمایند . درپایان این مراسم از معلولان برتر در حوزه های هنری تجلیل شد .

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.