تازه ها

1396-10-05 13:41
اجرای موقتی قانون در ساماندهی سد معبر در مشگین‌شهر موجب شده است بازار روز تعطیل و به محل تجمع دام تبدیل شده و معابر اصلی شهر به حالت اولیه خود بازگردد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیرمشکین، در دوران شهرداران مختلف طرح جمع آوری سد معبر با وجود کم و کاستی‌هایی داشته اجرا شده اما به غیر از یک دوره در هیچ یک موفقیتی به دنبال نداشته است.

 

در دوره شهرداری مهندس خیرجو طرح جمع آوری سد معبر به صورت ضربتی اجرا و با موفقیت در معابر اصلی شهر عملیاتی شد اما بعد از مدت کوتاهی به حال خود رها شده و اکنون سد معبر به روال گذشته خود بازگشته و تمام انرژی که برای ساماندهی آن صورت گرفته بود به یکباره از بین رفت و در برخی موارد شاهد ترافیک سنگین به علت سد معابر در خیابان‌های اصلی شهر هستیم که رانندگان را به شدت رنج می‌دهد لذا نیازمند توجه جدی شهرداری به این امر مهم است.

 

در زمان شهرداران گذشته بازار روزی در کنار میدان میوه و تره بار احداث شد تا دستفروشان در آن منطقه ساماندهی شود اما به علت فاصله زیاد از داخل شهر این مکان به محل تجمع معتادان تبدیل شده بود و در دوره شهرداری خیرجو در داخل شهر و در محل ایجاد پنجشنبه‌بازار با صرف هزینه زیاد بازار روز احداث شد تا دستفروشان در آن محل ساماندهی شوند اما متاسفانه این مکان نیز تنها برای مدت کوتاه چند روزه فعال شد و دوباره به حالت تعطیلی درآمد و دسفروشان دوباره برای کسب روزی به خیابان‌های اصلی شهر روی آوردند.

 

در حال حاضر مکان بازار روز شهر که شهرداری با وجود بدهی‌های میلیاردی آن را احداث کرده بود اکنون به حال خود رها شده و به مکان تجمع دام تبدیل شده است و عملاً استفاده چندانی نمی‌شود در حالی که می‌توانست در داخل شهر به بهترین مکان برای دستفروشان تبدیل شود.

 

مشکل عمده شهرستان مشگین‌شهر در برخی موارد عدم اجرای قانون به صورت کامل است به طوری که قانون اجرایی در برخی دستگاه‌ها به صورت موقت اجرا می‌شود در حالی که در بحث شهرداری اگر قانون جمع آوری سد معبر به صورت مداوم ادامه داشت قطعاً تا امروز سد معبر نیز ساماندهی می‌شود و بازار روز نیز به جای تجمع دام اکنون فرهنگ سازی شده و به بازار روز فعال تبدیل می‌شد تا مردم نیازهای روزمرعه خود را از این بازار تامین کنند.

 

وقتی شهرداری اقدام به ساماندهی سد معبرها و یا دستفروشان می‌کند این قشر جامعه دچار مشکل می‌شود چرا که مجبور است هر روز مکان خود را تغییر داده و به محل جدید کوچ کند اما در صورتی که به صورت ثابت در بازار روز ساماندهی شوند به مرور زمان به خاطر تنوع بازار روز مردم نیز به این مکان روی می‌آورند و بازار آن‌ها نیز رونق بیشتری پیدا می‌کند.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.