تازه ها

1396-11-01 14:05
بعد از 4 سال از وعده مسئولان شهرستانی، استانی و کشوری دهستان آلنی از لحاظ جمعیتی شرایط شهر شدن را داراست و مردم این دهستان همچنان در انتظار تحقق وعده مسئولان هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیرمشکین، دهستان آلنی یکی از روستاهای بزرگ شهرستان مشگین‌شهر است که در کمتر از 10 کیلومتری مرکز شهرستان قرار گرفته است و مردم این دهستان در طول سال‌های گذشته از مسئولان خواستار تبدیل این دهستان به شهر بودند و تاکنون این خواسته چندین بار توسط مسئولان مختلف شنیده شده اما هنوز بهایی به آن داده نشده است.

 

مجید خدابخش استاندار وقت اردبیل در سال 93 در همایش نکوداشت 42 عالم متوفی که در محل دهستان آلنی برگزار شده بود گفت: با توجه به اینکه مسئولان شهرستان و شورای اسلامی و دهیاران این دهستان به دنبال تبدیل دهستان آلنی به شهر هستند لذا در این خصوص مکاتبات لازم انجام شده و در آینده نزدیک شاهد تبدیل این دهستان به شهر خواهیم شد.

 

در حال حاضر نزدیک به چهار سال از این مکاتبات سپری شده و هنوز خبری از نتیجه مکاتبات و تبدیل دهستان آلنی به شهر نشده است.

 

براساس سرشماری سال ۱۳۹۵ جمعیت این روستا ۳۸۰۰ نفر با ۱۲۰۰خانواده ساکن دائمی و بیش از ۴۰۰ نفر سکنه فصلی خانوار بوده ‌است که براساس الحاق قانون سال 71 و اصلاحیه سال 89 روستاهای مرکز بخش چنانچه بالغ بر 3500 نفر جمعیت داشته باشند به شهر تبدیل خواهند شد و این دهستان براساس این قانون شرایط لازم برای تبدیل شهر را داراست و مردم این دهستان همچنان بر تبدیل دهستان به شهر اسرار دارند.

 

عبدالرضا رحمانی‌ فضلی وزیر کشور نیز در سال 93 در سفر به شهرستان مشگین‌شهر در جمع مردم روستای آلنی از توابع بخش مرکزی این شهرستان تاکید کرده بود که درخواست‌های مسئولان و مردم این روستا " زادگاه آیت‌الله مشگینی" مبنی بر ارتقاء روستا به جد مورد بررسی قرار گیرد و به استاندار وقت اردبیل دستور داده بود که براساس مقررات حاکم حتماً به صورت جد مسئله را پیگیری کنند.

 

با توجه به اینکه در حال حاضر این دهستان از نظر شاخص جمعیتی هیچ گونه مشکلی ندارد می‌بایست اقدامات لازم برای تبدیل آن به شهر انجام می‌گرفت اما هنوز این موضوع پیگیری نشده و اگر پیگیری شده هنوز هیچ تغییر و تحولی در تقسیمات کشوری اعمال نشده است و یا به عبارتی این وعده به فراموشی سپرده شده است.

 

به گزارش سفیرمشکین، اخیراً به دنبال پیگیری برخی از نمایندگان استان اردبیل مدیر تقسیمات کشوری به این استان سفر کرده و از مناطق مختلف استان بازدید به عمل آورده تا شرایط لازم برای تبدیل برخی از روستاهای استان به شهر را مورد بررسی قرار دهند و در جریان این سفر چندین روستای استان جهت ارتقاء به تصویب رسیده است.

 

اما وقتی مدیر تقسیمات کشوری به استان سفر کرده بودند هیچ یک از مقامات شهرستانی وی را همراهی نکرده بود تا این مدیر را جهت بررسی دهستان آلنی به شهرستان راهنمایی کند تا شاهد وعده چهار ساله استاندار وقت و وزیر کشور محقق شود و مردم این دهستان همچنان پیگیر ارتقاء هستان آلنی به شهر هستند.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.