تازه ها

1395-10-27 13:30
مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل از هشدار درباره شیوع آنفلوآنزای مرغی در اردبیل خبر داده اما در مشگین‌شهر و در روز روشن طیور به صورت غیر بهداشتی در بستر خیاوچایی مشگین‌شهر ذبح می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیرمشکین، مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل از هشدار درباره شیوع آنفلوآنزای مرغی در اردبیل خبر داده و برخورد با فروشندگان دوره گرد طیور محلی در سطح این استان تاکید کرده است اما در مقابل در شهرستان مشگین‌شهر با وجود شایعات آنفلوآنزای مرغی به صورت غیر بهداشتی در بستر خیاوچایی کشتار انجام گرفته بود.

 

تصاویری از این کشتار از طریق شاهدان عینی به پایگاه خبری سفیرمشکین ارسال شد و با انتشار آن در سایت و شبکه‌های اجتماعی به گوش مسئولین شهرستان نیز رسید اما متاسفانه هیچ مسئولی پیگیر این کشتار نشد که شاید ممکن است این طیور دارای بیماری باشند که در خفا دست به این کشتار غیر بهداشتی در بستر رودخانه زده شده است و بی تفاوت از کنار آن عبور کردند.

 

قطعاً کشتار غیر بهداشتی طیور سلامت مردم را به خطر می‌اندازد لذا لازم است ماموران شبکه بهداشت وارد عمل شده و با نظارت صحیح از کشتار غیرمجاز و غیربهداشتی آن در مناطق ممنوعه جلوگیری کرده و موجبات امنیت غذایی مردم را تامین کند چرا که در صورت ادامه این روند و عرضه آن در بازار مصرف، این امر  به معضل بزرگی تبدیل شده و بهداشت و سلامت عمومی را دچار مشکل می‌کند.

 

طبق قانون هر گونه کشتار باید در کشتارگاه استاندارد و کاملا بهداشتی صورت گیرد لذا کشتارغیر قانونی و غیر بهداشتی طیور علاوه بر مخدوش کردن سیمای شهر، موجب بروز و شیوع انواع بیماری‌های مشترک بین انسان و دام می شود که جا دارد مسئولان مربوطه در این راستا وارد عمل شده و از بروز چنین مشکلاتی در جامعه جلوگیری کنند.

 

برحسب رسالت رسانه‌ای چندین بار به یکی مراکز مربوطه شهرستان مراجعه ودر نهایت موفق به ملاقات مسئول مربوطه شدیم اما در پاسخ به خبرنگار ما گفت: ما مجوز مصاحبه نداریم.

 

این درحالی است که سرپرست فرمانداری مشگین‌شهر خواستار اطلاع رسانی و فرهنگ سازی از طریق رسانه های جمعی شده و اعلام کرده است که  تمامی امکانات باید در راستای کنترل این بیماری در شهرستان اتخاذ و اعمال گردد.

 

حال وقتی رئیس یک دستگاه دولتی به بهانه مجوز مصاحبه از پاسخ به دغدغه‌های مردم شانه خالی می‌کند چه کسی باید به درد و مشکلات مردم رسیدگی کند.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.