تازه ها

1395-10-28 08:24
رئیس شبکه بهداشت و درمان مشکین‌شهر گفت: بیمارستان مشگین‌شهر از لحاظ تجهیزات هیچ کمبودی ندارد اما متاسفانه با کمبود متخصص مواجه هستیم.

دکتر حسین شریفی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مشکین‌شهر در گفتگو با خبرنگار سفیرمشکین در پاسخ به مشکلات سونوگرافی شهرستان گفت: متاسفانه کمبود متخصص رادیالوژی در این حوزه تنها مربوط به شهرستان مشکین‌شهر نیست بلکه این مشکل در کل کشور وجود دارد.

 

وی افزود: این شهرستان با مشکل کمبود متخصص مواجه است اما با وجود این در حال حاضر دو متخصص رادیالوژی در این شهرستان وجود دارد که یکی در بیمارستان ولی عصر(عج) شهرستان و دیگری در مطب به همشهریان خدمات رسانی می‌کند لذا در همین راستا با همکاری مسئولین ارشد شهرستان و دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل پیگیر جذب متخصص در این حوزه هستم اما به دلیل کمبود متخصص فعلا موفق به این امر نشدیم.

 

شریفی با اشاره به تجهیزات موجود در بیمارستان ولیعصر (عج) خاطرنشان کرد: خوشبختانه از لحاظ تجهیزات هیچ گونه کمبودی در بیمارستان شهرستان وجود ندارد به طوری که در سه ماه گذشته یک عدد دستگاه سونوگرافی دیجیتال جدید خریداری و جهت بهره مندی در خدمت عموم همشهریان قرار گرفته است  و در بین شهرستان های تابعه استان اردبیل تنها شهرستان مشکین شهر از دستگاه سونوگرافی دیجیتال بهره مند است.

 

رئیس شبکه بهداشت شهرستان با اشاره به طرح نظام سلامت گفت: یکی از اقدامات دولت تدبیر و امید در حوزه ی پزشکی طرح تحول نظام سلامت بود که از سال 93 بصورت عملی اجرا شد و بالغ بر 50 میلیارد ریال هزینه های درمانی بیماران تحت پوشش بیمه از سوی دولت پرداخت می شود.

 

شریفی در خصوص دانشکده سلامت شهرستان خاطر نشان کرد: در حال حاضر دو رشته پرستاری و تکنیسین فوریت‌های پزشکی در دانشکده سلامت شهرستان مشکین‌شهر تدریس می شود و با هماهنگی مسئولین ارشد شهرستان و دانشگاه علوم پزشکی اردبیل پیگیر جایگزین ساختمان دانشکده هستیم تا از استیجاری خارج شویم.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.